close
تبلیغات در اینترنت
دلیل خراب شدن دندان های شیری
wwnews
منوی اصلی
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آمار
» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 108
» بازدید دیروز : 15
» هفته گذشته : 127
» ماه گذشته : 158
» سال گذشته : 158
» کل بازدید : 2585
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
لينك دوستان
نظر سنجی
طراح قالب
تبلیغات
کد تبلیغات
بازدید : 48 دسته : <-PostCategory->مفیدستان:

نکاتی جدی از دندان شیری کودکان

 

برای دانستن علل پوسیدگی دندان شیری در کودکان و راه های پیشگیری از آن با دلگرم همراه باشید.

 

پوسیدگی دندان‌های شیری از مهم‌ترین مشکلات دندانی دوران کودکی است

 پوسیدگی دندان‌های شیری از مهم‌ترین مشکلات دندانی دوران کودکی است

دندان های شیری کودکان: کشیدن و ترمیم

بعضی والدین هنوز فکر می کنند دندان شیری کودکان به این دلیل که در آینده می افتد و با دندان دائمی جایگزین می شود، از اهمیت زیادی برخوردار نیست. به هر حال، در کنار اهمیت آشکار این دندان ها برای خوردن غذا، ظاهر صورت و وضعیت صحبت کردن، سالم نگه داشتن آن ها برای رشد دندان های دائمی نیز که زیر این دندان ها رشد می کنند، لازم و ضروری است و با نگهداری مناسب از دندان های شیری امکان قرارگیری این دندان ها در محل صحیح وجود خواهد داشت.

دندان های آسیاب شیری معمولاً آخرین دندان های شیری هستند که در دهان می افتند و در حالت عادی با دندان های دائمی تا زمان رسیدن فرد به سن حدود ۱۲ سالگی جایگزین نمی شوند، تعداد دندان شیری ۲۰ عدد می باشد که به تدریج با دندان های دائمی جایگزین می شود.سهل انگاری و بی اهمیت تلقی کردن دندان شیری می تواند باعث ایجاد دندان درد و مشکلات و عوارض متعدد برای فرد و دندان های دائمی وی شود. پوسیدگی دندان در کودکان می تواند به سرعت باعث ایجاد دندان درد در کودکان و عفونت (آبسه) شود و به خاطر سن کم، درمان و ترمیم دندان شیری می تواند دشوار باشد و ممکن است برای این کار نیاز به بی هوشی عمومی کودک وجود داشته باشد که این حالت نیز بدون خطر نیست.

اگر دندان آسیاب شیری یک کودک به خاطر ایجاد پوسیدگی شدید کشیده شود، آنگاه الگوی رشد دندان های دائمی جایگزین آن در کشیدن دندان از بین می رود. در این حالت امکان کاهش فضای مورد نیاز برای رشد دندان های دائمی وجود دارد و به این ترتیب دندان های دائمی دچار ازدحام شده یا در موقعیت نامناسب قرار می گیرند.درد بعد از کشيدن دندان، يکي از بزرگترين نگراني‌هاي بيماراني است که دندان مي‌کشند و در عين حال به عنوان شايع‌ترين عارضه بعد از جراحي کشيدن دندان شناخته مي‌شود.

مراقبت خوب بعد از کشیدن دندان اضافی تا حد زیادی به کشیدن دندان بدون درد کمک می‌کند و غالباً از بروز عفونت در جای دندان کشیده شده نيز جلوگیری می‌کند. کشیدن دندان یا دندان‌های آسیب دیده و آزار دهنده معمولاً باعث برطرف شدن مشکلات ناشی از آسيب ديدگي می‌شود. در عین حال توصیه می‌شود که هر چه زودتر برای کشیدن دندان آسيب ديده اقدام شود تا از مشکلات احتمالي بعدی جلوگیری شود و نیز خطرات مرتبط با این عمل کاهش پیدا کند.

 

پوسیدگی دندان‌های شیری از مهم‌ترین مشکلات دندانی دوران کودکی است

توصیه هایی درمورد دندان شیری کودکان

 

تعداد دندان های شیری در هر فک ۱۰ عدد و در تمامی دهان ۲۰ عدد است. متاسفانه بسیاری از پدر ها و مادر ها فکر می کنند که زود خراب شدن دندان های شیری و کشیدن آن ها مهم نیست چرا که دندان های دائمی به جای آن ها خواهند رویید. به این ترتیب با عدم مراقبت کافی باعث پوسیدگی زودرس و از دست رفتن آن ها می شوند که نتیجه آن رویش نابجا یا عدم رویش دندان های دائمی زیرین است. در صورتی که توجه به دندان های شیری مهم است.

دندانهای شیری کودکان معمولا از ۶ سالگی شروع به افتادن می کند. افتادن دندان های شیری از ۲ دندان جلویی بالا و پایین شروع می شود. گاهی ممکن است دندان های شیری کودکان ۶ ماه زود تر بیفتد یا ۶ ماه دیر تر، ولی به صورت کلی در ۵ و نیم سالگی باید یک عکس از دندان های کودک گرفته شود و با تشخیص دندانپزشک مشخص می شود که این دندان لق می شود یا کج در می آید. در ۵ سالگی با مراجعه به دندانپزشک و معاینه او اگر دندان از آن نوع باشد که فرم طبیعی ندارد باید کشیده شود. دندان شیری اگر تا ۷ سالگی لق نشود ممکن است از داخل دربیاید.

در نتیجه با به موقع عکس گرفتن از دندان ها توسط دندانپزشک تشخیص داده می شود، در غیر این صورت دندان جای مناسب درنمی آید.از ۵ سالگی به بعد دندان ها شروع به افتادن می کنند. در بعضی از کودکان این اتفاق زود تر می افتد و در بعضی دیگر دیر تر. نکته مهم این است که دندان های دائمی سرجای طبیعی خودشان قرار بگیرند. در نتیجه ۶ ماه دیر افتادن یا ۶ ماه زود افتادن دندان مهم نیست. مهم ترین نکته این است اگر دندان سرجای اصلی خود در نیاید ممکن است به صورت کج در بیاید. دندان های دائمی باید زیر دندان های شیری در بیایند.

اگر به این حالت نباشد دندان های دائمی در سمت داخل دندان های شیری درمی آیند و آن هنگام است که مادر متوجه می شود دندان ها سرجای خودشان در نیامده اند. اگر این حالت به وجود بیاید دندان شیری لق نمی شود و با فشاری که همیشه به سمت بالا وارد می کنند ریشه دندان تحلیل می رود یعنی عملا ریشه ای برای دندان باقی نمی ماند. توصیه می شود حتما به دندانپزشک مراجعه کنند چون با گرفتن عکس بزرگ از دندان مشخص می شود که دندان سر جای اصلی خود قرار گرفته است یا نه؟

اگر دندان سرجای اصلی خود نباشد و آن را به موقع بکشند سرجای خود برمی گردد، ولی اگر رویش دندان های شیری تمام شده باشد دندان سر جای خود برنمی گردد، یعنی عمل بیرون آمدن دندان شیری و رویش دندان سر جای اصلی همزمان با هم انجام نمی شود. وقتی رویش دندان تمام شود با کشیدن دندان آن هرگز سرجای اصلی خود قرار نمی گیرد.

 

پوسیدگی دندان‌های شیری از مهم‌ترین مشکلات دندانی دوران کودکی است

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

 

+ ۰
مخالفم – ۰لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دندانهای بچه دندان جديد درآمدن كي اولين دندان در نوزادان در مي‌آيد اولين دندان در نوزادي بين اخبار دندانپزشکی سایت پزشکان بدون مرزبسته به شرایط فیزیولوژیک، زمینه‌های ارثی و تغذیه‌ای در الگوی زمانی رشد دندان‌های دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني قم …دندان درآوردن نوزادان و راههای کاهش درد دندان درآوردن دستش را داخل دهانش می کند و آب دندان درد و راههای درمان دندان درد در بارداریدندان نوزاددنداندندان قروچهدندان مصنوعیدندانپزشکیدندان سریع ترین راههای تسکین درد دندان در نیمه شب …سلام من وقتی که هشت سالم بود دندون های جلو بالا دوتا سمت چپ و راستم افتاد هم چپ هم راست فان وسرگرمیفان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران اگر کودک‌تان دارد دندان درمی‌آورددندان در آوردن نوزاد دندان کودکان دندان‌های شیری کودک‌تان علائم دندان در آوردن تعبیر خواب بچه شیر دادن امام صادقتعبیر خواب شیر دادن اگر دختری بیند، در پستان او شیر جمع شده بود، دلیل که در خوردی بمیردراهنماي زوج هاي جوان سایت پزشکان بدون مرزبسته به شرایط فیزیولوژیک، زمینه‌های ارثی و تغذیه‌ای در الگوی زمانی رشد دندان‌های جلوگیری از پوسیدگی دندان چگونه از پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم؟ ایجاد پوسیدگى به عوامل زیر بستگى دارد عوامل دندانهای بچه دندان جديد درآمدن كي اولين دندان در نوزادان در مي‌آيد اولين دندان در نوزادي بين سنين شش تا دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني قم اخبار دندان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني قم دانشگاه علوم پزشكي قم همزمان با استان شدن قم دندان درد و راههای درمان دندان درد در بارداریدندان نوزاددنداندندان قروچهدندان مصنوعیدندانپزشکیدندان شیری سریع ترین راههای تسکین درد دندان در نیمه شب فناوری اطلاعات سلام من وقتی که هشت سالم بود دندون های جلو بالا دوتا سمت چپ و راستم افتاد هم چپ هم راست یعنی ۱ سایت خود را در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایرانی ثبت نمایید اگر کودک‌تان دارد دندان درمی‌آورد دندان در آوردن نوزاد دندان کودکان دندان‌های شیری کودک‌تان علائم دندان در آوردن دندان در تعبیر خواب بچه شیر دادن امام صادق تعبیر خواب شیر دادن اگر دختری بیند، در پستان او شیر جمع شده بود، دلیل که در خوردی بمیرد راهنماي زوج هاي جوان سایت پزشکان بدون مرز بسته به شرایط فیزیولوژیک، زمینه‌های ارثی و تغذیه‌ای در الگوی زمانی رشد دندان‌های شیری عصر ايران وی از چهره های اصلی و کلیدی انقلاب اسلامی و همه مراحل جمهوری اسلامی بود میگنا چه موقع بايد دندان عقل را كشيد؟ درآوردن دندان‌های عقل در سنین سالمندی ممکن است این مشكلات را به همراه داشته باشد براي جلوگيري از خراب شدن دندان خراب شدن دندان شیری خراب شدن دندان در سالگی علت خراب شدن دندان تعبیر خواب خراب شدن دندان خراب شدن دندان كودكان

مطلب دلیل خراب شدن دندان های شیری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دلیل خراب شدن دندان های شیری
http://mofidestan.ir/%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%ae%d8%b1%d8%a7%d8%a8-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c/

نویسنده وبلاگ دوشنبه 04 بهمن 1395 نظر بدهید!
عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات دیگر